שיווק חברתי מול שיווק מסורתי

ברור שהשיווק המסורתי עובד.  אין בזה ספק בכלל.  מיליוני עסקים ברחבי העולם מתקיימים ופורחים ללא עמוד פייסבוק, ולחלקם אפילו אין עמוד אינטרנט.  אז מה?

פעם גם יכלו לעבוד עסקים בלי מחשב ואפילו בלי קו טלפון.  הנקודה היא שהשיווק המסורתי מתחלף ובעוד כמה שנים השיווק החברתי והשיווק במדיות חדשות יהפוך בעצמו להיות השיווק המסורתי שאי אפשר בלעדיו.  אנחנו כבר רואים את התהליך הזה קורה בכמה תחומים עסקיים ולמרות שכיום התחומים האלו יחסית איזוטריים (אימון וייעוץ אישי, יחצנות מסיבות, מוצרי אומנות מסויימים) הם הולכים ומתרבים - בדיוק כמו שקרה לפרסום באמצעות הקמת עמוד אינטרנט לפני 10 שנים.

הסיבה לכך היא שכיום הפרסום החברתי עוזר לכל עסק ממשרד עורכי הדין שמפיץ ציוצים מלומדים על סוגיות פליליות שמח ולקוחות ועד פולקסוואגן שמזמינה לקוחות לבחור שם לדגם החדש - אבל הוא מהפכה של ממש לעסקים קטנים וקטנטנים שבשבילם הוא יוצר עולם חדש שבו הם יכולים להתחרות כשווים מול חברות ענק.  ומכיוון שכל עסק היה פעם עסק קטן בהקמה, ומכיוון שכל העסקים הגדולים והבינוניים של מחר הם העסקים הקטנים של היום, יוצא שכל העסקים של מחר - הגדולים, הבינוניים והקטנים - יהיו כאלו שהקימו את מערך השיווק שלהם בפייסבוק.

למה שיווק חברתי כל כך יעיל לעסק קטן?

 בגלל שעלויות הכניסה שלו אפסיות

להקים עמוד עסקי או פרופיל אישי בפייסבוק זה בחינם, ולפרסם אירועים, מבצעים וחדשות דורש רק כישרון כתיבה מינימלי.

גם מי שמתקדם טיפה ומעלה עמוד נחיתה מעוצב לא ישלם על כך יותר מכמה מאות שקלים בודדות.  מי שמתקדם הלאה ומחליט לפרסם מודעות בתשלום יכול לעשות זאת בסכומים קטנטנים ולהגדיל אותם רק כאשר המחזור מצדי זאת.

כי הפרסום החברתי נותן ייתרון למי שמכיר אישית את הלקוחות שלו

חברות ענק  מעסיקות צוותים של מומחי פייסבוק כדי לייצר דיאלוג שוטף עם לקוחותיהם וליצור את התחושה כאילוהם מכירים זה את זה.

לעסק קטן כמו מעצב שיער ששולח ברכות לחג ללקוחות או חנות אופניים שמודיעה על טיול אופניים בפארק ההיכרות האישית הזו מגיעה מהמקום הכי אמיתי שיש.  לכן עסקים קטנים 'עוברים מסך' הרבה יותר טוב ברשת החברתית.

כי זה מאפשר ללקוחות שלך לפרסם אותך הלאה

כל פעולה שגרמת ללקוח שלך לבצע בעמוד שלך מופיעה אוטומטית אצל כל החברים שלו.  לפעמים אפשר לגרום ללקוחות לעשות את זה תמורת פרס או תמריץ אחר, ולפעמים כאשר הלקוחות הללו אוהבים אותך מספיק הם יעשו את זה פשוט כי הם רוצים שתצליח או כדי להגיד תודה.

נראה אותך עושה את זה עם מודעת מילים במקומון...

 

 


 

למידע נוסף והרשמה