שיווק ופירסום ברשתות חברתיות

אנשים מתחברים אל הטלוויזיה הרדיו ועיתונים, כדי להיחשף לתוכן שהם רוצים לראות, הפרסומות הן למעשה הפרעה לתוכן. ולכן היחס כלפיהן שלילי, ורק המצטיינות שבמצטיינות שבהם זוכות לחיבת הקהל. קורסים וסדנאות לרטוריקהמעבר לכך, פרסומות במדיה המסורתית אינן מערבות את הקהל ולכן כאשר אתם מפרסמים תוכן במדיות מסורתיות הלקוחות הפוטנציאלים שלכם יכולים להריץ קדימה את הפרסומת, להעביר ערוץ או פשוט לא להסתכל.

גם אם הפרסומת מצליחה לייצר חיבור עם לקוח, החיבור הזה הוא זמני. מעבר לכך, כיום יותר ויותר אנשים בוחרים לראות תוכן וידיאו באתרי אינטרנט במקום בטלוויזיה, לשמוע שירים בנגנים אישיים או ביוטיוב במקום ברדיו ולקרוא עיתונים ברשת.

...ואז הגיע הפרסום החברתי

בדומה למדיות המסורתיות, גם במדיות חברתיות האנשים מתחברים כדי להיחשף לתוכן, אך כאן תם הדמיון. ההבדל, כפי שאנו מלמדים בקורס לשיווק ברשתות חברתיות, הוא שברשת הלקוחות בוחרים להיחשף לתוכן השיווקי שלכם, ולמעשה הם לא רק נחשפים אלא גם מגיבים. כאשר אדם מצטרף לעמוד עסקי של מותג (בדוגמה משמאל- העמוד של ביה"ס לדיבור מול קהל), הוא למעשה עושה מיוזמתו צעד אל תוך העולם הפנימי של העסק, אנשים מצטרפים למותגים בעיקר כדי לקבל הנחות ומבצעים, לקבל מענה ברמת שירות לקוחות להיחשף אל מאחורי הקלעים ולהביע אהדה. המשמעות היא שנרקמת מערכת יחסים. נוצר מערך תקשורת הדדי בו הלקוחות יכולים גם הם לפנות אליכם. המסרים שלכם ישתלבו באופן אינטגראלי בתוך שצף התוכן שהלקוחות נכנסים לראות מרצון. כאשר אותם הלקוחות מגיבים אל התוכן שאתם מפרסמים במדיות חברתיות, רשת החברים שלהם נחשפים לתוכן.

כך נוצרת 'וויראלית' במדיות חברתיות. למעשה, בעבר גם הפרסומת הטלוויזיונית הנפלאה ביותר היתה נצפית ומשאירה טעם טוב אצל הקהל, אבל כיום הקהל שרואה אותה מחפש אותה ביו-טיוב ושולח לחברים שמצידם שולחים אותה הלאה וכך הפרסומת מקבלת חשיפה רחבה בהרבה וחיובית בהרבה מכפי שקיבלה בטלוויזיה. בדוגמה שמשמאל פרסומת צינית לקונדומים נצפתה עשרות מיליוני פעמים ביו טיוב, ללא עלות למפרסם. למעשה אתם למעשה מפתחים רשת שתהווה נכס לעסק שלכם. זוהי למעשה בעלות על ערוץ משלכם להבדיל מתשלום על פרסום בערוץ של מישהו אחר. הערוץ שלכם יגדיל את חשיפתו מדי יום.

בנוסף, באמצעות שיווק מסורתי, המקסימום שניתן לעשות, לאחר שהפכתם לקוח פוטנציאלי ללקוח, הינו לתת לו את השירות הטוב ביותר ולקוות שהוא יחזור ויביא איתו את חבריו. הרשתות החברתיות שינו את המשחק. כיום באמצעות רשתות חברתיות ניתן להשפיע על ההתנהגות של הלקוחות לפני ואחרי הקנייה. כיום ניתן להזכיר ללקוחות לחזור ולהפיץ את הבשורה בלחיצת כפתור. השיווק למעשה רק מתחיל לאחר הרכישה הראשונה. בניגוד לשיווק מסורתי אשר מדבר "אל" הלקוחות הפוטנציאלים והקיימים, שיווק חברתי מדבר "עם" הלקוחות, שואל לדעתם, עונה לשאלותיהם ולמעשה נהיה חבר שלהם.

רוצים ללמוד יותר? הירשמו לקורס שיווק ברשתות חברתיות

קבצים להורדה: 

למידע נוסף והרשמה